ThermoShield

Yüksek Teknoloji ile Çatı Kaplamaları

ThermoShield TopShield, hightech (yüksek teknoloji) çatı kaplamasıdır. Aynı zamanda kaliteli bir birleştirici madde ile birbirini tutan, milyonlarca mikroskobik küçüklükte seramik bilyelerden oluşur.Kaplama daha 0,5 mm kalınlıktan itibaren termik ve yapı fiziksel özelliklerini gösteriyor. Yavaşça kurur ve çözücü maddelere karşı dayanıklıdır. Kaplamadan sonra bile çatının üzerinde yürünebilir.

TopShield metal, alçı, beton, kiremit üzerine kaplanabilir. Çatı en az %5 oranında eğimli olmalıdır. TopShield ile kaplanan çatıda, kötü hava şartlarından oluşan yıpranmalar meydana gelmez. Çatı yeni kalır.

TopShield 4000 renk tonuyla çatıya renk getirir.

ThermoShield ürünlerinin çeşitli renkleri tüm çatıları belirgin bir şekilde ışıltılatabilir. Bu ışıltı TopShield’in yüksek renk dayanıklılığıyla uzun süre kalıcıdır.

TopShield, dolu, yağmur ve kar gibi yoğun hava şartlarında bile suyu geçirmez. Bina kuru kalır ve zarar görmez.

TopShield kaplama, seramik olması nedeniyle, çevre zararlarına karşıda dayanıklıdır. Asit,tuz, ozon, deniz suyu ya da UV ışınlarından etkilenmez. Kaplamanın koruyucu fonksiyonunu uzun süre gerçekleştirebilmesi, çevre zararlarına karşı yüksek dirençli olmasındandır. Kaliteli hammaddeleri TopShield kaplamaya büyük bir esneklik kazandırır. Bu esnekliğini -40c ile +150c arasındaki ısı farklarında devam ettirir. Kuruduktan sonra hiçbir çatlak oluşmaz.

Güneş ışığını büyük ölçüde yansıtmasıyla ve burada sonlanan yüzeylerde birçok malzeme geçişini köprülemiş olur. Kritik noktalarda da bu şekilde çevre zararlarına karşı etkin koruma sağlanmış olur. Esnekliği ve dayanıklılığı ideal bir şekilde eskime sürecini engeller. Ayrıca bina çatılarındaki kaplama, dolu veya yağmurda ses geçirmez.