Fileler

Sıva Filesi Nedir ?

Sıva filesi , yüksek alkali dayanımına sahip fiber cam elyafın iplik haline getirilerek sonrasında dokunması ve tutkal reçine ile kaplanarak renklendirilmesi ile elde edilen taşıyıcı donatı malzemesidir. Sıva filesi yalıtım gereken yapılarda dış ve iç cephelerinde kullanılır. Aynı zamanda sıva filesi zemin ve tavan yalıtımlarında sıcak ve soğuk iklim şartlarına karşı yapılan izolasyon yalıtımlarında donatı taşıyıcı malzeme olarak kullanılır.

Yapılarda, sıva filesi özellikle mantolama ısı yalıtımı yapımında sıva taşıyıcı donatısı olarak görev yapan sıva filesi, ihtiyaçları tam olarak karşılamaktadır. Sıva harçları ise alkali içerir. Bir sıva filesinin sıvaya yani alkaliye dayanıklı olması için yüksek mukavemetli saf camdan üretilmiş olması gerekir. Kalite anlayışımız gereği ithal ettiğimiz sıva fileleri piyasadaki en kaliteli ve yüksek mukavemetli cam elyafından üretilmektedir. Sıva fileleri yapılarda Isı Yalıtım Sistemleri Mantolama sıva filesi standartları CE normlarına göre üretilmektedir.

SIVA FİLESİ ÇEŞİTLERİ

Sıva Filesi Çeşitleri

Sıva fileleri birkaç özelliğe sahiptir.

Sıva filesi m2 ağırlığı , gözenek aralıkları ve renk olarak ayrılmaktadır.
+ Gramaj olarak sıva filesi : Sıva Filesi 50gr , Sıva Filesi 75gr ,Sıva Filesi 90gr , Sıva Filesi 100gr , Sıva Silesi 110 gr, Sıva Silesi 125gr , Sıva Filesi 145gr , Sıva Filesi 160gr , Sıva Filesi 165gr. 
+ Gözenek olarak sıva fileleri : Sıva Filesi 3x3 Gözenek , Sıva Filesi 4x4 Gözenek , Sıva Filesi 4x5 Gözenek , Sıva Filesi 5x5 Gözenek.
+ Renk olarak sıva fileleri : Sıva Filesi Mavi Renk , Sıva Filesi Beyaz Renk , Sıva Filesi Turuncu Renk ve diğer renklerden oluşmaktadır.